Pas ndarjes me balerinën e njohur, Klaudia Pepa, për Albin filluan të qarkullojnë lajmet se ai është në një lidhje të re me prezantuesen e motit, Alba Hoxha. Çifti nuk i kanë konfirmuar asnjëherë lajmet edhe pse janë kapur mat disa herë bashkë në udhëtime.

Kohët e fundit Albi ka dalë hapur duke i komentuar gjithmonë balerinës në fotot që pbulikon në rrjetin social Instagram. Në postimin e fundit Alba ka ndarë një foto me mbesën e porsalindur dhe krah fotos ajo shkruan: ” E di Melia se ka tezen më të mirë në botë”?

Menjëherë pas kësaj foto Albi nuk mund të rrinte pa i komentuar “E di Melia sa është rrit çmimi i prasit në treg”? dhe ne u shkrim së qeshuri pas këtij komenti të koreografit.