Iva Aliko mbetet një nga vajzat më të komentuara në media e rrjete sociale për shkak të deklaratave të bujshme por edhe fotove provokuese ku nuk ngurron t’i ekspozojë format bombastike trupore.

Së fundmi Iva ka postuar një foto ku shfaqet e veshur vetëm me një bluzë rrjetë përtej të cilës dallohet qartë që ajo ka bërë piercing në gjoks.

Ndërkohë që edhe në pjesën e poshtme, Iva shfaqet pa të brendshme. Foto ka tërhequr menjëherë vëmendjen e ndjekësve të saj dhe komplimentat e shumta nuk kanë munguar.