Wayne Rooney është arr.estuar për arsye të dehjes dhe sharjeve në aeroportin e Washington D.C në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit aktualisht jeton në SHBA dhe luan për D.C United në Major League Soccer, transmeton Gazeta Express.

Ai nënshkroi kontratë trevjeçare me klubin amerikan në korrik të vitit 2018.