Pak detaje nga pikat strategjike kishin zbuluar identitetin e “figurës”. Pastaj, me një koreografi spektkoalre, Francesca Cipriani mbërriti në skenën e studios së “Ishullit të të Famshmëve”, dhe në pak sekonda, “më e keqja” ndodhi.

Me një fustan stiluar nga Danilo Forestieri, me stil të ekzagjeruar, shumëngjyrësh dhe mbushur me dantella, Francesca Cipriani habiti të pranishmit, ndërsa dekolteja e “shyqer” i zbuloi gjoksin e saj bombastik.

Një gjerdan që zbukuronte dekolten ishte surpriza e dytë e mbrëmjes. Por bishti o trashë dhe i rëndë që i ndante kofshët dhe i mbulonte deri diku zonën intime, ishte kulmi i stilimit që e la edhe në baltë Franceskën.

Teksa në një moment ju desh të shtrëngonte copën e pëlhurës me kujdes, Françeska hapi pak më “shumë seç duhej” këmbët duke i nxjerrë të gjitha sheshit./GSH