Trupi i një studenteje, gjysmë të zhv*eshur, është gjendur i futur në një valixhe në Ukrainë.

19-vjeçarja ishte vr*are dhe më pas ishte hedhur në një kosh mbeturinash siç ishte në valixhe, ndërkohë që policia ka nisur hetimet.

Daria Bilous u gjet nga banorët e zonës brenda në valixheje ndërkohë që veshur mbante vetëm reçipetat dhe pantallonat.

Dëshmitarët kanë deklaruar për policinë se kanë parë 5 burra duke mbajtur valixhen me trupin e studentes brenda, përpara se të largoheshin.

Testet mjeko-ligjore tregojnë se studentja, e cila ishte duke ndjekur një kolegj profesional në qytetin Dnipro, vd*iq nga mbytja.

Ajo gjithashtu kishte pësuar një goditje të fortë me një mjet të mprehtë në qafë.

Një banor tha:

Një fqinj nga blloku jonë i apartamenteve tha se në orën 10 të mëngjesit pa pesë burra që po ecnin në oborr dhe hodhën një valixhe në një kazan plehrash. Më pas një i pastrehë shkoi të shihte se çfarë kishte brenda valixhes dhe zbuloi trupin e vajzës.”

Më pas ata thirrën policinë që është duke hetuar rastin e rëndë.