Zbardhen emrat e anëtarëve të Komisionit Hetimor për Cakajn.

Komisioni do të drejtohet nga deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj dhe antarë janë: Ervin Salianji, Gjunkshi

Nga ana e PS-së do të jenë: Felaj, Qefalia, Hyseni, Braho dhe Bushka.

Ky Komision do të hetojë se si DSIK i dha brenda një ditë certifikatën e sigurisë, ministrit të deleguar të Jashtëm, Gent Cakajt.