Dh.una e paprecedentë e punonjësve të policisë ndaj studentëve në Fakultete, ka shkaktuar një sërë reagimesh në rrjetet sociale dhe jo vetëm.

Një prej reagimeve më të ashpra ka qenë ai i moderatores Fatma Haxhialiu, e cila deklaron se policia e shtetit nuk duhet të keqpërdoret.

Reagimi i moderatores:

( E hodha serish videon, qe te degjoni ne fund #policineqeduam duke ju drejtuar studentit: Pederast muti!) Bravo policia jone, shkojne e bejne te fortet me studentat se me kri.minelet e vertet, jo rrine urte po shkojne e u blejne cigare madje. Turp t’ju vij!!!!

Sot ne mengjes policia ka hyre brenda ne Universitet duke su.lmuar studentet. Po mire sa e ligjshme eshte kjo, te nxjerresh zvarre studentet? Te ndalosh protesten me dhune? Cfare do Polocia e shtetit brenda ambjenteve te Universitetit? Po ky Universitet ku i ka drejtuesit, qe lejon te tilla maskaralleqe?

Apo ata perfituan nga rasti i “pushimeve” dhe po shlodhen ne ndonje ishull te ngrohte, me xhepat e fryre nga rryshfetet…

Nderkohe ju rikujtoj qe gjysma e vendit ka pezulluar mesimin, sepse temperaturat ne klasa jane nen 0 dhe gjysma tjeter ben mesime me kapuc dhe dorashka. Prinderit madje thone se cojne ngrohese nga shtepia ne klasat e me te vegjelve!!!

Kjo eshte panorama e shkolles migjeniane ne Shqiperine e 2019!!!!

Ah sa per panoramen e organeve te drejtesise, po ju rikujtoj gjyqtarin pe.rvers qe pervec 500€ e donte dhe nje te shtrengume “fort” se po vdiste te bente nji dore dashni, me nenen e shkrete, qe kerkonte te drejten per te marre femijet e vet!!!!

Protesta e studenteve eshte e vetmja rreze shprese ne kete vend te marre fund, mos guxoni ta prekni!