Vetëm pak minuta më parë, Elvana Gjata është bërë ‘e gjallë’, duke shkruar disa fjalë vërtetë prekëse rreh gjithë situate të krijuar.

Elvana shprehet se ka kaluar një periudhë shumë të vështirë, fizikisht dhe moralisht.

Pas ngjarje tragjike që ndodhi më 4 tetor të 2018-s në një lokal në zonën e ish-Bllokut, ku ishte i përfshirë i fejuari i saj, Elvana Gjata humbi gjurmët.

Elvana është ndjerë e dërrmuar dhe e vrarë. Gjata ka gjetur forcën të rikthehet për të gjithë ata që i kanë qendruar pranë.

Postimi i plotë:

Nuk e kam aspak te lehte kete moment, por e kuptoj qe me duhet ti them dy fjale, pasi u detyrohem shume te gjithe atyre qe cdo dite me kane shkruar duke me pyetur per shendetin, e duke me ofruar mbeshtetjen e tyre… kolege, miq, te aferm, dhe sigurisht ata qe kurre nuk me kane braktisur e kurre nuk kane reshtur me dashurine e tyre ndaj meje dhe muzikes time, fansat e mi.

Po… kam kaluar nje periudhe shume te veshtire… fizikisht dhe moralisht… e derrmuar dhe e vrare nga fjale, fjale,fjale… edhe me shume se sa une ne kete moment mund te shpreh me fjale…

Kurre ne jeten time si kam dashur keq askujt…ajo qe kam dashur gjithmone eshte te shoh vec lumturi, kudo ku kemi qene bashke, ne cdo koncert e cdo video qe ju keni publikuar me kenget e mia.

Nuk e kam aspak te lehte, por ju kam ju… e do vazhdoj te bej ate per te cilen me keni dhuruar kaq shume dashuri ne me shume se 10 vjet e pa te cilen nuk di a mund te jetoj…