Edhe pse prej disa kohësh nuk e kemi parë në dalje televizive Rashel Kolaneci është një prej vajzave më të përfolura të showbiz-it shqiptar.

Kjo për shkak të publikimeve, që ajo bën në rrjetet sociale, ku shfaq gjithmonë format e saj bombastike.

Në një postim në Instasortyn e saj Rasheli ka shkruar se fansat mund t’i bëjnë pyetje dhe ajo do të përgjigjet.

Një nga fansat e ka pytetur se kur do të martohet dhe Rasheli i ka çuditur të gjithë me përgjigjen e saj.

Ajo ka thënë:

Po, çdokush në familjen time martohet në moshën 20-vjeçare, kështu që më ka mbetur edhe 1 vit.”
Kështu Rasheli ka zbuluar edhe një të “sekret” të familjes së saj, që deri më tani nuk e dinim.