Parashikimi i astrologjik sipas Meri Shehut, vjen për këtë ditë, si “paralajmërim i pranverës”.

Ja çfarë thonë yjet për ju sot, sipas Meri Shehut:

E Merkure dhe Plutoni ne Bricjap takohet me asteroidin e Kentaurve Hariklo. Plutoni ne Bricjap rregullon ndryshimet rrenjesore qe ndodhin ne jeten sociale dhe te jetes personale si pasoj. Hariklo ndodhet midis Uranit dhe Saturnit Hariklo eshte Zane ne Mitologji dhe lind krijesa me aftesi te madhe ne Profeci.

Hariklo sot tregon Profeci ne prag te pranverës. Duhet te degjojme gjithseicili zerin e Universit dh ndikimin e planeteve ne jeten personale.

Dashi

Nje menyre e mire sot per te ndjere ndryshimet e medha qe vijne ne jeten tuaj apo ne karriere Do keni nje kthese rrenjesore.

Demi

Duhet te ktheni syte nga nje drejtim tjeter ne prag te pranveres sidomos ne komunikime me jashte dhe kualifikime te ndryshme.

Binjaket

Do ndodh nje ngjarje qe do ndryshoj menyren e te fituarit ne aspektin material Keni nevoj per nje profeci qe ti paraprij pasigurise tuaj.

Gaforrja

Nese keni nje parandjenje apo jeni udhehequr nga nje mendim i brendshem ka ardhur koha te uleni dhe ta diskutoni konkretisht sidomos ne jeten personale.

Luani

Do ndryshoni pune dhe mund te ndodh ajo qe keni patur me shume frike Por e mira eshte se i gjendet sherimi dhe rrugedalja.

Virgjeresha

Prandjenjat tuaja do ju cojne ne nje vend ku do kuptoni pse keni vuajtur ne dashuri apo cfarre duhet te ndryshoni ne jeten tuaj.

Peshorja

Ka ardhur momenti te ndryshoni rrenjesisht zakonet qe ju kane mbajtur per shume kohe ne nje vend dhe nuk ju kane zhvilluar.

Akrepi

Kaperceni pengesat frontale duke mos i pare dhe perpiquni te beni nje figure te rendesishme ne menyres se si do ndikoni tek te tjeret.

Shigjetari

Profecia qe ju mund te beheni te pasur do behet e mundur nese edhe ju do ta besoni vete qe nje ndryshim mund tju sjell begati.

Bricjapi

Nje jeten tuaj keni edhe nje pengese te fundit shume te madhe Nese e kuptoni dhe keni bazen e duhur shpirterore per ta kapercyer do fitoni.

Ujori

Ne shenjen tuaj do keni nevoj per njeriun e duhur qe te ecni perpara Nese keni lozur me mundesit pa pare thelbin tashme do jeni vetem.

Peshqit

Nuk keni pse trembeni nga nje ndryshim i madh dhe i papritur ne dukje ne qellimet tuaja Ka ardhur koha te ndryshoni historine tuaj.