Safet Plangaj është një shembull që duhet të merret nga të gjithë. Pavarësisht të gjithë vështërsive që ka hasur në jetën e tij, ai kurrë nuk është dorëzuar.

Duke qenë se fatkeqësisht 23 vjeçari ndodhet në pamundësi për të ecur në këmbë, ai nuk është dorëzuar por ka gjetur kurajon për të vijuar, madje me mjaft kurajo për të garuar në kategori të veçantë, atë të ‘Whelcair’. Në këtë kategori Safeti arriti madje të shpallej dhe kampion. Këtë gjë të cilën e ka konfirmuar me anë të një mesazhi të dërguar në redaksin e /Shqipëriaime.

Mesazhi i plotë:

Prsh.
Ky aktivitet ishte Kupa e Kosoves qe u zhvillua ne Gjakove.
Moren pjese rreth 50 sportista ma te miret ne kategori te ndryshme nga Shqiperia dhe Kosova.
Arrita te shpallem kampion ne( Whelcair kategori e vecant ) dhe në demostrime akrobatike ( free style)./Shqipëriaime

Safet Plangaj Jo si te tjeret 😉😉😉😉

Gepostet von Safet Plangaj am Sonntag, 3. Februar 2019

NeverGiveUp

Gepostet von Safet Plangaj am Donnerstag, 24. Januar 2019