Ngjarja që tronditit Parisin, por jo vetëm, ka bërë që e gjithë bota të kthejë vëmendjen nga Franca.

Zjarri fatal bëri që katedralja shekullore e ‘Notre-Damit’ të ‘përpihet’ nga flakët. E ndërsa pas presidentit Meta, ka reaguar dhe kryeministri Rama.

Me anë të një postimi në rrjetin e tij social të ‘Facebook’, Rama ka shprehur pikëllimin e tij me një emoj (me lot në sy) ku e shoqëron me një foto ku shihet ‘Notre Dame’ teksa digjet./Shqipëriaime