Pas ngjarjen së tmerrshme të ndodhur në Paris, ka reaguar dhe presidenti i vendit, Ilir Meta.

Me anë të një statusi në rrjetin e tij social të ‘Facebook’, Meta shpreson që të ketë sa më pak dëme.

Po ashtu shpreh dhe trishtimin për ngjarjen nga zjarri i rënë në Katedralen Notre Dame, trashëgimi kulturore europiane dhe botërore./Shqipëriaime