Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Bulqizë, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një person.

Sipas informacioneve të para, një automjet me lëndë drusore ka dalë nga rruga dhe një persona ka vdekur. Ndërkohë një tjetër ka mbetur i plagosur. Policia dhe një ambulancë është nisur drejt vendit të ngjarjes./Balkanweb