Browsing Category

Receta

Biskota me Marmalate Portokalli

Keto biskota mund ti perdorni per nje pasdite te qete me familjen tuaj ose mund te prisni mysafiret tuaj te dashur.Mund ti shoqeroni dhe me nje filxhan caji. Përbërësit për 13 biskota : 180 gr miell 00 100 gr gjalpe në temperaturën e…

Receta/ Si të përgatisni kek me kakao

Përbërësit e kësaj ëmbëlsire: 240 gr miell 200 gr gjalp 125 gr kos 250 ml kola 30 gr kakao 250 gr sheqer 2 vezë Përgatitja: Marrim një tas të madh, hedhim miellin, sheqerin, një lugë kafeje kripë, një lugë…

Tortë me Coca-Cola

Ja si të përgatisim një tortë me Coca-Cola. Përbërësit: 230g miell 350g sheqer 1 lugë e mesme pluhur për pjekje Pak kripë 2 vezë 130g qumësht me 1 lugë gjelle limon 6g ekstrakt vanilje 113g gjalpë 50g kakao…

Mini torta me çokollatë

Një recetë shumë e thjeshtë për këto mini-torta që do ju mahnisin. Përbërësit: 200g sheqer 130g miell 35g kakao 1 lugë e mesme pluhur për pjekje 1 lugë e mesme sodë Një vezë 1 banane 120ml ujë 60ml qumësht…

Kifle të shpejta me djathë

Përbërësit: Miell 2 të bardhët e vezës 100 gr gjalpë 1 gotë kos 1 pluhur për pjekje Djathë Kripë Përgatitja: Në një enë e përziejmë kosin me të bardhët e vezës, pluhurin për pjekje dhe kripën. Pasi të jenë…

Si të përgatisim marmalatë molle

Recetë Gatimi/ Si të përgatisim marmalatë molle Përbërësit për marmalatë molle: 1 kg mollë 700 gr sheqer 2 filxhana çaji me ujë 3 lugë lëng limoni Përgatitja e marmalatës së mollës: Lajmë dhe qërojmë mollët, i presim në…

Si të përgatisni marmalatë portokalli

Keni pyetur gjithnjë veten si të bëni marmalatë portokalli dhe nuk e keni marrë një përgjigje? Sot është koha ku ju të mësoni recetën dhe hapat e përgatitjes. Pas kësaj do të na falenderoni! Përbërësit për marmalatë portokalli: 3…