Ish-piloti i Formula 1, Jarno Trulli investon në Durrës.

43-vjeçari ka hapur një restorant në qytetin bregdetar në Shqipëri, i cili do të emërtohet “Italy”.

Prej vitesh, Trulli i është përkushtuar biznesit të verës duke ekportuar në të gjithë botën, përfshirë tashmë edhe Shqipërinë.

Gjatë inagurimit të restorantit të tij, ku ishte i ftuar edhe kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, Jarno Trulli deklaroi: “Më kanë folur shumë italianë për Shqipërinë. Ndaj mendova të studioj terrenin dhe tashmë u binda për të investuar në Durrës. Vera në këtë restorant është i nivelit mbi mesatar. Shpresoj që klientët ta pëlqejnë”.

Trulli ka garuar në Formula 1 nga viti 1997 deri në vitin 2011, teksa është ulur në njevendshet e skuderive: Prost, Minardi, Jordan, Renault, Toyota, Lotus Racing e Team Lotus.

Jarno Trulli on his way to 10th place

26.04.2009 Manama, Bahrain,
Jarno Trulli (ITA), Toyota F1 Team – Formula 1 World Championship, Rd 4, Bahrain Grand Prix, Sunday Podium – www.xpb.cc, EMail: [email protected] – copy of publication required for printed pictures. Every used picture is fee-liable. © Copyright: Charniaux / xpb.cc

2004 French Grand Prix-Friday practice,
Magny-Cours, France.
2nd July 2004.
Jarno Trulli, Renault R24, portrait.
World Copyright LAT Photographic.
Digital Image only (a high res version is available on request).

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP