Përbërësit

  • 600 gr mish viçi
  • 3-4 kokrra qepë
  • 1 ls miell
  • 125 ml verë
  • 1 lgj salcë
  • 2 domate në rende
  • 2-3 thelpinj hudhër
  • 1 gjethe dafine
  • 4 lgj vaj ulliri
  • Kripë, piper i zi

Përgatitja 

1. Fillimisht lajmë mishin e thajmë dhe e presim në kubikë të vegjël.

2. Qepët i presim hollë në kubikë ose në feta të holla.

3. Vendosim në tenxhere vajin dhe sapo ai të ngrohet fillimisht vendosim mishin dhe e kaurdisim sa të përthithë lëngun e tij.

4. Më pas shtojmë qepët dhe hudhrat dhe vazhdojmë kaurdisjen së bashku derisa mishi dhe qepa të marrin pak ngjyrë të verdhë të theksuar.

5. E pudrosim me pak miell dhe e përziejmë pak duke e shuar me verë.

6. Shtojmë më pas salcën dhe domatet e grira në rende dhe një gjethe dafine.

7. Vendosim kapakun dhe e lemë gatimin të ziejë 10 minuta në temperaturë mesatare.

8. E rregullojmë me kripë dhe piper të zi, shtojmë pak ujë të ngrohtë sa të mbulohet mishi dhe e lemë përsëri të ziejë në temperature mesatare derisa piruni të ngulet lehtë në mish.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP