Përzierja e hudhrës dhe qumështit mund të tingëllojë e çuditshme, por pasi ju do të mësoni të gjitha përfitimet shëndetësore kjo pije do të kthehet në pijen tuaj të preferuar!

Qumështi me hudhër është shumë i shëndetshëm, natyral dhe me fuqi medicinale shumë të larta.
Mënyra e përgatitjes:

Përbërësit:

 • 10 thelpinj hudhër të qëruara
 • 500 ml qumësht
 • 2-3 lugë sheqer
 • 250 ml ujë

Përgatitja:

 1. Ju duhet të vendosni ujin dhe qumështin në një çajnik dhe të shtoni hudhrën e grirë.
 2. Më pas çajnikun vendoseni në nxehtësi mesatare derisa të ziejë.
 3. Në momentin që ka zierë shtoni sheqerin dhe përziejini.
 4. Kjo pije duhet të konsumohet e ngrohtë.

Sëmundjet që kuron:

 1. Trajton të ftohtin
 2. Rregullon nivelet e kolesterolit
 3. Trajton artritin
 4. Trajton astmën
 5. Çrregullimet kardiake
 6. Lufton pneumoninë
 7. Lufton pagjumësinë
 8. Ndihmon në tretjen më të mirë
 9. Trajton tuberkulozin
 10. Kuron impotencën seksuale
Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP