Pas thuajse 10 ditësh nga zhdukja e Emiliano Sala, polumbarët e kontaktuar për gjetjen e trupave të sulmuesit të Cardiff City dhe pilotit të aeroplanit janë përballur me disa mbetje të një mjeti fluturues.

Në ujërat e Kanalit Anglez, polumbarët kanë gjetur 2 jastëkët e sediljes së një avioni, që besohet se i përket atij ku ndodhej Sala. Gjithsesi, një rezultat më të saktë pritet ta jap ekspertiza.

Papastërtitë u gjenden shumë pranë gadishullit Cotentin.