Sulmuesi i njohur italian, Andrea Belotti, ka arritur të shënojë dy gola sot duke ndihmuar Torinon të triumfonte në shtëpi ndaj Sassuolos.

Ai i dyti personal, i treti i sfidës dhe i fitores njëkohësisht, ishte me të vëretë fantastik.

Ndërsa në pjesën e parë italiani humbi dhe një penallti në minutën e 17./Shqipëriaime