Që prej 6 majit, Meghan Markle është bërë kryefjala e mediave botërore, pasi solli në jetë djalin e saj.

Lajmin për lindjen e tij e dha vetë princ Harry. E më pas me anë të një postimi në faqen zyrtare të familjes mbretërore në Instagram u treguar se djali i Princit Harry dhe Meghan Markle quhet Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Por, pas lindjes së tij një hotel ka bërë oferta të çmendura. E themi këtë, pasi promovimi i hotelit ‘’Mercure London Hyde Park Hotels’’ po kërkon të festojë ardhjen në jetë të fëmijës mbretërore në një mënyrë krejt të rrallë.

Kushdo që ka të njëjtin emër si djali i Meghan Markle dhe princ Harry-t do të qëndrojë fals në këtë hotel.

Oferta përfshin qëndrim një natë për dy persona duke përfshirë mëngjesin. Por, edhe një një restorant japonez ku edhe ofrohet vetëm sushi do të fillojë ofrim falas të këtij ushqimi fals për cilindo mban emrin e foshnjës mbretërore.

Ofertat e çmendura janë të vlefshme vetëm për muajin maj, në të cilin erdhi në jetë edhe djali i ish-aktores dhe princ Harry-t.

Mandatory Credit: Photo by Tim Rooke/REX/Shutterstock (10150461x)
Meghan Duchess of Sussex, Prince Harry
Commonwealth Day service at Westminster Abbey, London, UK – 11 Mar 2019

WINDSOR, ENGLAND – MAY 08: Prince Harry, Duke of Sussex and Meghan, Duchess of Sussex, pose with their newborn son Archie Harrison Mountbatten-Windsor during a photocall in St George’s Hall at Windsor Castle on May 8, 2019 in Windsor, England. The Duchess of Sussex gave birth at 05:26 on Monday 06 May, 2019. (Photo by Dominic Lipinski – WPA Pool/Getty Images)