Futbollisti shqiptar Granit Xhaka, ka prekur mijëra zemra në rrjetet sociale me një dedikim për babain e tij, Ragip Xhaka.

Graniti, vëllai i Taulant Xhakës, shqiptarit që luan për kombëtaren kuqezi, ka uruar Ragip Xhakën për ditëlindjen, dhe i ka shprehur ndjenjat e tij, si edhe vuajtjen për vitet që kalojnë.

Postimi i Granit Xhakës:

I dashur bab nese ne jeten time ka nje mashkull per te cilen do jepja jeten time JE TI. Te dua aq shume, aq marrezisht saqe pa ty ne jeten time sdo dija cte beja, sdo dija te ecja, sdo dija te jetoja. Per mua je njeriu me perfekt qe ekziston, jo sepse je Babi im, por sepse je me te vertete nje njeri qe ne kete bote apo ne tjeter nuk ekziston nje kopje tjeter e jotja. Ndihem mire kur te shoh, ndihem mire kur me flet, ndihem mire kur me shikon, ndihme mire kur me perqafon, ndihem mire ne cdo hap qe bej. Te shoh dhe e kuptoj qe po plakesh, sja ke idene se sa e vuaj kete gje, do beja gjithcka qe te te shikoja gjithmone njesoj, me ate buzeqeshjen tende qe o zottt, me ben njeriun me te lumtur ne bote, qe me jep kur ajo atehere kur mendoj se jam keq, qe me jep force te perballoj cdo gje ne kete jete qe vetem te perplas. Te dua shume, ndonese ta them perdite nuk lodhem asnjehere te te them me te vertete se pa ty une do v.des.. urime babi im❤ HAPPY BIRTHDAY 🎈🎉

Granit Xhaka, shqiptar i Kosovës luan për përfaqësuesen e Zvicrës, ndërsa i vëllai për Shqipërinë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP