Foto ilustruese - Ndeshja midis Rusisë dhe Gjermanisë

Dy përfaqësuesit e Rusisë janë dënuar me burgim për përfshirje në një përleshje në një lokal nate vitin e kaluar.

Mesfushori i Krasnodar, Pavel Mamaev, dhe sulmuesit i Zenitit, Alexander Kokorin, u arrestuan në tetor për sulm ndaj një personi në parkingun e një hoteli në Moskë, transmeton Gazeta Express.

Dyshja më pas e sulmoi një punonjës të Ministrisë së Punës dhe asistentin e tij në një kafene.

Ndaj tyre u ngrit aktakuzë për huliganizëm dhe dëmtimin e shëndetit të individualëve.

Mamaev u dënuan me 17 vjet burgim, ndërsa Kokorin me 18 muaj burgim./Express