Ngjarja e rëndë ka ndodhur në afërsi të gjykatës së rrethit, në rrethana ende të paqarta.

Vik.tima ka mbërritur i vde.kur në spital dhe dyshohet se është qëll.uar me bre.shëri kalla.shnikovi. Ende nuk dihen motivet e ngjarjes. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes ku ka nisur hetimet.

Njoftimi i policise:

Në afërsi të stadiumit në Laç – Kurbin, në rrethana ende të paqarta është vr.arë me ar.më zjarri shtetasi V.SH. 25 vjeç.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/eve.

Në ndihmë të Policisë Vendore, për të bërë të mundur zbardhjen sa më shpejt të ngjarjes, janë nisur një grup specialistësh nga Drejtoria për Hetimin e Kr.imeve të Rënda në Departamentin e Policisë Kri.minale.

Shërbimet e Policisë të D.V.P. Lezhë, të Komisariatit të Policisë Kurbin dhe FNSh, po krehin zonën si dhe janë ngritur pika kontrolli për kapjen e autorit/eve.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP