Deputeti i Kuvendit Kujtim Gjuzi ka hedhur akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj.

Gjuzi shprehet se nuk mundet që një vr.asës si Veliaj të jetë në krye të një prej Bashkive më të rëndësishme të vendit tonë.

Sipas tij, nuk ka asnjë shans që Veliaj ta drejtojë sërish Tiranën.

I ftuar në studion e “Të Paekspozuarit” Gjuzi theksoi se Veliaj është i pashkolluar dhe se ka master për drejtim buldozierësh.

Deklarata e Gjuzit:

Nuk mundet dot që një vr.asës si ky Erion Veliaj të marrë Tiranën. Ai ska shanc të jetë kryetar bashkie në Tiranë. Ai është i pashkolluar. Ka marrë master për drejtim buldozierësh”.
Kujtim Gjuzi është një nga deputetët e rinj të Kuvendit, i cili njihet për deklarata të forta në publik.