Teksa në seancën e sotme plenare do të zhvillohet 5 orë debat për dekretin e presidentit Ilir Meta, në Kuvend janë shtuar masat e sigurisë.

Mësohet se te godina e Parlamentit do të jenë të pranishëm 250 efektivë. Po ashtu godina është rrethuar me gardh metalik dhe tela me gjemba.

Vijon…