Mërgim Mavraj i ka dhënë fund aventurës me Ingloshtadin, duke firmosur me skuadrën e re. Kapiteni i Kombëtares ka vendosur të rikthehet te skuadra e Grouther Furth që militon në Bundesligën 2.

33-vjeçari ka qenë pjesë e 3 sezone më parë, teksa më pas u transferua te Këlni. Pas dështimit me skuadrën e Ingloshtadit, e cila ra në kategorinë e tretë gjermane, mbrojtësi i Kombëtares, do të kërkojë të rikthehet në formën e dikurshme. Kujtojmë që Mavraj iu bashkua Ingloshtadit në gjysmën e dytë të sezonit, pas më herët ishte pjesë e Arisit në kampionatin grek.

Me Grouther Furthin, shqiptari ka firmosur kontratë 2-vjeçare, ndërkohë që lajmi për rikthimin e tij në shtëpi është konfirmuar nga vetë klubi gjerman, nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP