Kryetari Lulzim Basha ka dhënë një prononcim për gazetarët pas takimit me aleatet e PD-së.

I pyetur li dhur me takimin 40 minutësh që ai pati mëngjesin e sotëm me presidentin Ilir Meta, Basha tha se kishin diskutuar për zgjedhjet e 13 tetorit.

“Meta mendon se ka lidhje me zgjidhjen e kr izës politike. Vlerësoj shqetësimin e tij se e sigurova se opozita e bashkuar ka interesin e njerëzve, opozita është e gatshme që t’i garantojë shqiptarëve të drejtën e votës,“-tha Basha.

Pjesë nga fjala e Bashës:

Sot në takimin me opozitën kemi diskutuar lidhur me aksionin opozitare dhe emergjencën ekonomike. Një nga mëkatet më të mëdha të kësaj qeverie është që ia ka dalë që t’i vë rsulet Shqipërisë dhe ta zh ysë ekonomisë në ditën më të z ezë. Opozita e bashkuar është konfirmuar si maxhoranca e re.