Pasi bëri një paraqitje mjaft të mirë në Botërorin e femrave me Suedinë, futbollistja shqiptare, Kosovare Asllani ka tërhequr vëmendjen e shumë ekipeve të njohura europiane.

Mediat raportojnë se ajo është në krye të listës së dëshirave të Real Madridit për sezonin e ardhshëm.

Asllani u largua nga Linkoping ditë më parë dhe dhe tashmë është gati për aventurën e re.

29-vjecarja është një lojtare me përvojë të madhe në futbollin europian. Ajo më herët ka luajtur me PSG-në për katër sezone, por edhe me Manchester Cityn.

Nga sa mësohet, vetë dëshira e saj është që të luajë në një kampionat më të madh dhe me një skuadër me emër, ndaj transferimi duket shumë pranë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP