Ministrja e Ekonomisë Anila Denaj ka hedhur poshtë zërat nga opozita të cilët kanë deklaruar se do të ketë rritje të taksës së karburantit në vend.

Në një postim në Twitter ajo shprehet se ky eshte nje produkt i fantazise se opozites, duke qartesuar se nuk do te kete asnje rritje taksash.

Deklaraten e Denajt, e ka mbeshtetur edhe kreu i ekzekutivit, Edi Rama.

“Kur e humbet debatin, i humburi kapet pas sajesave! Kjo m’u kujtua duke dëgjuar Lulzim Bashën që flet për rritje të taksës së karburantit. Një tjetër produkt i një fantazie gjithnjë e më shumë për të ardhur keq! S’ka rritje taksash, s’ka taksa të reja!“ – shkruan Denaj në twitter.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP