Partia Demokratike, ashtu sikurse edhe ka deklaruar do të vijojë aksionin e saj politik me protesta në të gjithë vendin. Ndonëse pati deklaruar se do të nisin në shtator, duket se zhvillimet e papritura kanë ndryshuar edhe axhendën e opozitës.

Pasditen e sotme do të ketë një protestë në rajon më të madh verior të vendit, kundër uzurpimit sipas organizatorëve të protestës të Shkodrës nga trafikantët e drogës

E gjitha kjo i referohet asaj që ka ndodhur me kryebashkiakun Valdrin Pjetri, që rezulton me një dënim në Itali, dokument i publikuar nga Partia Demokratike.

Nuk dihet ende nëse do të ketë përfaqësues të lartë nga selia qëndrore në Shkodër.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP