LDK ka konfirmuar Vjosa Osmanin si kandidaten për kryeministër nga partia e saj pas një mbledhjeje që zgjati mbi tre orë në selinë qëndrore të LDK-së.

Pas konfirmimit të kandidaturës së Vjosa Osmanit për kryeministre nga LDK-ja, kjo e fundit së bashku me kreun e partisë Isa Mustafa dhe me nënkryetarin Lutfi Hazirin, shkuan për t’u takuar me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin.

Sipas mediave kosovare takimi po mbahet në hotel Sirius në Prishtinë, derisa, pritet të flitet për dakordim lidhur me ndonjë koalicion të mundshëm, apo bashkëpunim, në ditën kur u përcaktua data e zgjedhjeve.

Takimi po vazhdon ende, derisa Kurti është në takim së bashku me nënkryetarin Glauk Konjufca dhe Besnik Bislimin.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP