Nusret, kuzhinieri i famshëm turk i njohur ndryshe edhe me nofkën “Salt bae” mori famë botërore pasi videot e tij u bënë virale në rrjet.

Ai njihet për mënyrën e veçantë se si kripos mishin dhe klientë ka patur disa VIP-a shqiptarë që e kanë provuar gatimin e tij në restorantin në Mikonos.

Turku ka publikuar në storyn e tij një të moshuar shqiptar dhe ka çmendur të gjithë shqiptarët me bisedën e shkurtër që ka zhvilluar me të.

Fillimisht kuzhinieri e ka përshëndetur në greqisht, por i moshuari i shpjegon se është shqiptar.

Më pas Nusret i thotë se ai është turk, ndërsa shqiptari ia kthen “jemi vëllezer’

Nusreti i famshëm shkon në Mikonos dhe takon shqiptarin. Epike biseda mes tyre on Vidnews.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP