Detaje të reja kanë dalë nga vr.asja e Florian Selimit, 23-vjeçarit në Fier. 23-vjeçari u vr.a me thi.kë një ditë më parë pas një sh.erri me dy të rinj dhe u gjet i pajetë në një kanal.

Sipas Faxweb i riu kishte ndaluar anash rrugës për të riparuar një defekt për makinën e tij. Para se të ndodhte ngjarja e rëndë Selimi ka kërkuar ndihmën e të atit, duke e telefonuar.

Pas telefonatës ai ka ndodhur edhe she.rri mes vi.ktimës dhe dy personave të tjerë. Ende nuk dihet sesi ka nisur konflikti midis të rinjve që përfundoi me vr.asje, por raportohet ato janë konfrontuar fizikisht me vik.timën.

23-vjeçari Florian Selimi nga Tropoja u gjet dje i pajetë një kanal në Fier, pasi ishte vr.arë me thi.kë. Ai prej 20 vitesh jetonte në fshatin Sulaj. Nga policia është arrestuar mëngjesin e sotëm dy autorët e dyshuar për ngjarjen: S. S., 26 vjeç, dhe K. M., 20 vjeç, të dy banues në fshatin Sulaj.

Duhet të themi se në vitin 2015, Selimi është akuzuar se ka vjedhur një makinë, të cilën më pas e ka djegur në rrethana të paqarta

J.V/Dosja